SK | EN

September 25, 2017

Po dlhšej dobe prichádzame s aktuálnymi fotečkami, ktoré sú pre zmenu z letnej dovolenky, na ktorú som sa vybrala samozrejme s mojimi huskáčmi a našou kamarátkou Luckou. Našou destináciou bolo Taliansko a môžem potvrdiť, že je to naozaj pet friendly krajina, všade boli veľmi milí ľudia a aj ostatní pohodoví psíčkari, či milovníci zvierat :-)

Kity, Ashka a Iggy boli úžasní a poslúchali bez problémov na všetkých miestach a to sme toho naozaj veľa precestovali. Prvých 6dní sme trávali na horách na severe Talianska, v Dolomitoch, ktoré boli naozaj neskutočne krásne a hneď by sme tam ostali aj o týždeň dlhšie :-) Počas týcho dní sme pobehali tieto časti: hora Lagazuoi (kde sme zažili aj prvý tohtoročný sneh :-)), krásny Latemar (Unesco), biotop Kalterer See, Eggen Egga area, kde sme vybehli s domácim Peťom na turistiku, mesto Merano (botanické záhrady Sissi) a z časti sme videli aj mesto Bolzano.  Ďalej sme išli trochu južnejšie, kde sme strávili jeden deň v Benátkach a stihli sme pobehať mesto a tu sa už aj Ashka s Iggym stihli okúpať, xi. Posledné dva dni sme už relaxovali pri mori v Bibione, kde sme navštívili Pluto pláž s havkáčmi a na druhý deň sme si pobehali aj po agility areály, čo bolo príjemné pripomenutie parkúru, a potom už zaslúžený relax max pri mori. Myslím, že spolu s huskáčmi môžem zhodnotiť, že to bola naozaj dobrodružná dovolenka s kopou zážitkov a neskutočne krásnou prírodou, verím, že sa na Dolomity ešte niekedy vyberieme :-)))) FOTKY


August 3, 2015

Ani sme sa nenazdali a už tu máme leto. A tak Vám opät prinášame update :-)

Zúčastnili sme sa seminára Hersenwerk- hlavolamy pre psov- v Žiline, bola to zaujímava skúsenosť, niečo úplne nové a tak si sem-tam nejaký ten hlavolam spravíme aj doma. Taktiež sme boli na túrach s našim kamarátom Rasťom po našich horach (v okolí Teplic, Dubnice, Opatovej,..) v rôznych časových intervaloch, s rôznymi trasami :-)

V máji nás prišiel na týzdeň pozrieť Ralfík, havkáči sa moc tešili a poriadne sa vyblbli na dvore, prechádzkach a najmä loptičky boli tentokrát TOP hra :-) Nasledovala klubová výstava severanov a popri nej aj neoficiálny agility pretek, na ktorom sme sa s Kity a Ashkou poriadne vyblbli, pobehali a Ashke sa podarilo aj umiestniť na 3.mieste+1xDIS, Kity bola 2xDIS, šikulky moje :-) na to, že agi už moc netrénujeme, tak sme to spolu zvládli, ja som si pamätala trasu a baby sa pri druhom behu tiež pekne skoncentrovali a rozpamätali, xixi, však je to hlavne zábava :-)

Podarilo sa nám zúčastniť obedience seminára v Trenčíne, pod skvelým vedením trenérky Kristýni Vojkovskej z CZ. Veľa sme sa toho naučili a moc nás to zaujalo, keďže je to poslušnosť, ale veľmi na presnosť a niektoré cviky boli pre nás aj nové, tak jeden skvelý víkend za nami. Potom k nám prišiel na 3-týždňové prázdninky kamarátkin psík Lery, neskutočne hravý a aktívny psík, ktorý pekne zapadol do svorky :-) okrem denno-denných prechádzok a hier, bola obľúbená aktivita oberanie malín a jedenie marhúľ, proste bio, xi. Taktiež sme sa zúčastnili nejakých výstav; Iggy dokoncil CZ & AT šampióna, SK Grand šampióna a splnil podmienky pre udelenie titulu INTERŠAMPION, taktiež bol 1x BIS tr. čestnej, Ashke sa podarilo dokončiť SK & AT veterán šampióna, bola 3xBIS veteránka a 2x v užšom výbere, tak sme mali neskutočnú radosť, ze sa podarili tieto pekné výsledky a tak som sa rozhodla, ze pre tento rok stačilo a na výstavách nás celkovo uvidíte už len zriedka :-) bližšie info k výsledkom z výstav TU.

Od 18.-25.júla sme sa zúčastnili skvelého obedience tábora pod vedením Kristýni Vojkovskej v CZ – camping Hadinka. Tréningy prebiehali ráno a večer, Kity&Ashka&Iggy si vždy pocvičili, dolaďovali sme známe veci, učili sme sa nové, prešli sme všetky cviky z OBZ, ale aj niektoré základy z vyšších tried (smerovanie, obiehanie, pachové) veľmi veľa vecí sme sa naučili a spoznali super ľudí a ich psíkov :-)

FOTO Február-Júl ; FOTO obedience tábor


January 6, 2015

Aj keď trochu oneskorene, ale všetkým prajeme štastný Nový Rok 2015 :-))

A prinášame menšie zhrnutie niektorých akcií, ktorých sme sa zúčastnili. Rada by som začala dogtrekkingom, ktorý sa konal vo Valašských Kloboukoch a spolu s našim kamarátom Rasťom sme prešli 40km trasu, bola to super akcia, aj keď žalúdok robil ťažkosti, tak som bola moc rada, že sme prišli do cieľa.

Taktiež sme mali pred sebou trojdňový výstavný maratón, kde bol Iggy prihlásený do tr.šampiónov a z veľkej konkurencie na Európskej výstave psov, popri nej Národnej výstavy psov, získal známku Výborný a na klubovej výstavy severanov v Rakúsku si odniesol Výborný 1 a CAC :-) bol to veľmi pekný víkend strávený s našou kamarátkou Jankou a jej fenečkou Ginny.

V novembri sme si vyskúšali aj trochu inú akciu a tou je coursing - Pretek svoriek, Ashka s Iggym si zabehli ako súťažný beh, tak aj tréning, atmosféra bola výborná a havkáčom to taktiež pekne bežalo :-)

Ani sme sa nenazdali a už tu boli sviatky, najskôr "jarno-blatové", potom začalo mrznúť a nakoniec sme sa dočkali aj snehu :-) Silvester sme strávili na skvelej 5hodinovej túre a s príchodom Nového Roka, o pár dní napadol aj nový sneh a tak to prišlo, konečne sme mali možnosť otestovať sane :-) prvý deň behala Kity, Ashka, Iggy alias 3ka, druhý deň nás prišiel navštíviť aj odchovanček Alekei Porthos alias Messi s paničkou, takže bol 4záprah. Zážitky úžasné, huskáči bežali naplno, moc im to išlo a všetci sme si prvé saňové tréningy naplno užili. Fotky z akcií si môžete pozrieť v GALÉRII


August 14, 2014

Letné dni pomaly končia, aj od výstav máme pauzu a tak si rôzne spríjemňujeme voľný čas :-) Túry s našim kamarátom Rasťom, ktorému bola parťáčkou počas trasy Kity. Taktiež sme boli na výlete pri Prahe, kde sme navštívili nášho odchovančeka Aramis Brilliant Devil alias Eddieho a spravili sme si športovo-náučný víkend (trénovanie na bicykli, ťahanie pneumatiky a poslušnosť). Aj odchovanček Ralfík prišiel k nám na pár dni podovolenkovať, zrovna boli veľmi horúce dni a tak sme trávili večery pri vode. Fotky nájdete v GALERIÍ

Zúčastnili sme sa aj agility preteku, ktorý organizoval KK Zetor Brno (Agility Zetor Cup). Kity a Ashka boli úžasné a na to, že prekážky nevideli už dlhú dobu, tak išli krásne a naplno si behy užívali ako ja :-) Kity sa podarilo vybojovať 1.miesto v skúške LA1 z 12 prihlásenych pretekárov. Kity VIDEO ; Ashka VIDEO

Náš odchovanček Aramis Brilliant Devil aka “Eddie” k nám prišiel prvý krát na prázdninky a tak sme si ho naplno užívali :-) FOTKY


May 19, 2014

Pridaný nový album s fotkami v GALÉRII :o)